Latvijas Institūts, turpinot Latvijas starptautiskās atpazīstamības veicinošo kampaņu „Latvijas stāsti”, ir nācis klajā ar jauno videoklipu sēriju, kā arī atjaunoto valsts oficiālo portālu ārzemniekiem www.Latvia.euLatvijas prezidentūras ES Padomē radītās starptautiskās intereses mērķiem LI sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu ir radījis vairākus jaunus, valsts pozitīvas starptautiskās atpazīstamības veicināšanai paredzētus materiālus: brošūras, faktu lapas, interaktīvos risinājumus internetā, dažādus video, virtuālās ekskursijas, prezentācijas, kā arī funkcionāli uzlabotu portālu.

 

„Man ir prieks, ka LI savā darbā izmanto mūsdienīgas digitālās komunikācijas platformas atbilstoši jaunākajām pasaules tendencēm. Pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir nepieciešams nepārtraukti pilnveidot valsts rīcībā esošos publiskās diplomātijas instrumentus, lai nodrošinātu valsts reputācijas un atpazīstamības celšanu ilgtermiņā. Latvijas tēlā jāietver to, kādi mēs esam, bez kautrīguma vai lielīšanās,” norāda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

 

„No šodienas ikvienam ārzemniekam pieejams dizaina un funkcionalitātes ziņā uzlabots skatlogs, caur kuru ieraudzīt visu, ko Latvija piedāvā. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem un diasporām ārzemēs pieejami jauni informatīvie resursi, ar kuru palīdzību par savu valsti atraktīvā un saistošā veidā pastāstīt ārzemju draugiem,” skaidro LI direktore Karina Pētersone.

 

Laikā, kad ir noslēdzies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads un sākusies ES Padomes prezidentūra, ārvalstu iedzīvotāji un žurnālisti daudz aktīvāk interesējas par Latviju. Izmantojot šo iespēju, kā arī ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un cīņu informatīvajā telpā, LI pilnveido savu produktu klāstu atbilstoši jaunākajām komunikācijas tendencēm. Portāls www.Latvia.eu kalpo kā digitālā vārteja uz Latviju, ļaujot ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju četrās pamatvalodās: angļu, krievu, vācu un franču. Tajā pieejamas arī Stūra mājas virtuālā ekskursija un Latvijas skaistāko vietu apskate 360 grādu leņķī, kā arī vairākas prezentācijas, infografikas, brošūras, simtiem fotogrāfiju un vispārīga informācija par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu, ekonomiku un cilvēkiem.

 

Institūts svarīgu lomu atvēl tieši digitālajai komunikācijai, kas ir efektīva izmaksu un mērķauditorijas sasniegšanas ziņā. Pāris gados internetā piesaistīta ievērojama auditorija: valsts oficiālajam portālam ārvalstniekiem www.Latvia.eu - 340 000 apmeklētāju, bet valsts oficiālajai Facebook vietnei If you Like Latvia, Latvia Likes you vairāk nekā 10 miljoni skatījumu gadā.

Portāls izstrādāts sadarbībā ar dizaina aģentūru „Asketic”. Savukārt kopā ar radošo aģentūru „!Mooz” tika radīti Latviju un latviešus raksturojoši videomateriāli, kurus lietotājs var izmantot, lai izveidotu savu video stāstu par Latviju.

 

Video ir pieejami LI Youtube kontā https://www.youtube.com/channel/UC9VUT-czK4kMLSeOpxWdChQ un portālā http://latvia.eu/latvia-place-come-back.